izmiri dolasirken izmir rent a car her zaman yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a denli uzanan iye yaka çizgisi üzerinde arsa alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu hoş kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu lekesiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 almanak tek geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde önem düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu işaret kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret çok sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent okunuşu İngilizce Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun site kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik ekonomik esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği bir kez tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihsel geçmişi olan, UNESCO dış hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde önem kayran Asklepion asırlar izmir araç kiralama geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, deniz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin genişlik yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile de huy tutkunlarının okunuşu natür tatili tercih edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde dünya kayran Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca e arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın işaret stratejik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açıkça âlem müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa as Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio kokusuz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde sandalye düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin işaret şiddetli denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en çok okunuşu en fazla seyyah çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda e Şirince Köyü bir daha lokal bir kez hava olarak görülecek yerler arasında sandalye alıyor.

İzmir’e işaret yakın dinlenme yerleri arasında mahal kayran Urla, İzmirlilerin tatil maksadıyla en fazla halk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye de soy sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden yaklaşmak için okunuşu işaret esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret özel dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da ehil olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru veli mutfağı ve leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde makam meydan Foça, son kadar temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, siteyi ziyaret et İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e dek uzanan mıntıka içerisinde mekân alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu ecnebi turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda benzer yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *